fbpx

Azurové moře a úchvatná příroda

To nejlepší z itálie na jednom místě

Průzračné moře s podmořským životem

APARTMÁNY SNŮ NA SARDINII

NEMOVITOST V NÁDHERNÉ LOKALITĚ

VŠE PRO RELAX A ODPOČINEK

INVESTUJTE DO SVÉHO RÁJE NA ZEMI

APARTMÁNY PRO RELAX A ODPOČINEK

Speciality italské gastronomie pro gurmány

INVESTIČNÍ NEMOVITOST V RÁJI NA ZEM

Sardinie – ostrov snů

Druhý největší ostrov Itálie známý také jako perla středomoří se pyšní hornatým vnitrozemím a písčitými plážemi. Křišťálově průzračné moře omílá břehy nejkrásnějších letovisek a bělostný písek lemuje pláže celého ostrova. Sardinie je zkrátka místo snů pro cestovatele, dobrodruhy i návštěvníky toužící po odpočinku.

Pro svůj členitý terén je vyhledávaným místem k turistice, horolezectví a cyklistice, ale na své si přijdou i milovníci vodních sportů, které potěší potápění, paddlebordy, kajaky a windsurfing. Po náročném sportu si můžete pochutnat na místních specialitách, kterým vévodí lahodné sardinské víno, mořské plody a tradiční ovčí sýr pecorino.

Hlavní sezóna nastává od poloviny května a trvá až do poloviny září. Během tohoto období se zde teploty pohybují mezi příjemnými 26 a 35 stupni.

Prohlédněte si nabídku investičních nemovitostí na Sardinii

Okolí apartmánů

Fotogalerie okolí apartmánů

Aktivity v okolí

Desítky kilometrů romantických pláží činí ostrov vyhledávaným dovolenkovým cílem. Milovníci vodních sportů si přijdou na své a každý si najde právě tu svou pláž. Objevte krásu členitého pobřeží, omývaného průzračným mořem.

Evropský Karibik

PELOSA – jinak také zvaný jako evropský Karibik v severozápadním cípu ostrova svou tyrkysovou barvou moře, bělostným pískem, pozvolným vstupem do vody a klidnou mořskou hladinou se pláž řadí mezi nejkrásnější na celém starém kontinentu. Rodiny s malými dětmi tu najdou klid a příjemné pobřeží s krásnými panoramaty.

Panorama po horském výstupu

PUNTA MOLENTIS – osamělé útočiště v srdci chráněné krajinné oblasti, zde si vychutnáte slunce a ticho, skvělý relax na dovolené. A až Vás to přestane bavit, vyšlápněte si odsud na starobylý Nuragh, odkud se Vám otevře nádherné panorama celé zátoky.

sERFOVÁNÍ

SU GIUDEU – mezi jalovci a písečnými dunami bílého písku můžete spatřit v přírodě volně žijící plameňáky
Porto Giunco – ráj surfařů, eukalyptový les, jenž pláž lemuje, skrývá krystalově čistou vodu, silný vítr, který zde pobřeží často bičuje ji činí oblíbenou destinací surfařů.

SU TIRIARZU – pláž v divočině, nedotčená pláž v divokém prostředí borovicových lesů. Přilehlé rybníky Tondu a Longu jsou překlenovány mořem a jsou součástí přírodní rezervace a slouží jako hnízdiště ptactva. Vlny pobřeží jsou cílem surfařů.

Šnorchlování a potápění

CALA MARIOLU – perla Oroseiského zálivu oblast prošpikovaná jeskyněmi velice oblíbená mezi potapěči.

IS ARUTAS – pláž z křemenných pestrobarevných zrnek bílé a zelené barvy tvoří jednu z nejzvláštnějších pláží na světě. Zde si přijdou na své surfaři a milovníci šnorchlování.

Malé Tahiti

CALA BRANDINCHI – malé Tahiti – 700 m dlouhý pláž lemovaná písečnými dunami, je pro svou oblíbenost dobře vybavena nejen slunečníky a lehátky, ale můžete si zde zapůjčit kánoe, kajaky, šlapadla nebo jiná plavidla.

Horolezectví

GALA GOLORITZÉ – nedotčený plážový klenot, zátoce po sesuvu půdy dominuje 150 m vysoký vrchol, jenž se často využívá pro sportovní lezení. Oblíbený cíl horolezců.

Turistika

BUDELLI – růžová pláž národní park La Maddalena – souostroví neobydlených ostrůvků vyznačujících se růžovým pískem, oblíbené mezi turisty, kteří si zde s průvodcem parku mohou projít některý z ostrůvků.

Lázně a wellness

Přijeli jste na Sardinii, abyste si odpočinuli, nebo potřebujete rekonvalescenci po prodělané nemoci COVID – 19, pak musíte vyzkoušet místní lázně a že je jich tu dost. Ostrov je bohatý na termální prameny a každý má jiné blahodárné úřinky. Proto zde najdete termální lázně, které dokáží nabídnout variabilní kůru, dle účinků termálního pramene. Vyzkoušejte koupel v tradičních termálních bazénech, nebo si užijte bahenní lázně, a nebo inhalujte termální vodu, která Vám zvýši imunitu. Každý tu jistě najde svou léčebnou proceduru, která zmírní jeho zdravotní problémy.
Mezi nejvyhlášenější termální lázně zde patří:

   • Terme di Casteldoria
   • Terme Di Tempio Pausania
   • Terme Di San Saturnino
   • Terme Di Fordongianus
   • Terme Di Benetutti
   • Terme Di Sadara

Gastronomie

Ani gurmáni zde nebudou zklamáni, Sardská kuchyně nabízí spoustu specialit, chléb je třeba v každé oblasti Sardinie jiný, typickou těstovinou jsou gnocchi ze somelinové mouky v rajčatové omáčce s čerstvou klobásou a posypané tradičním sýrem pecorino. Pro moučníky se nejvíce používá mouka, med, cukr a mandle. Právě mandle jsou nejdůležitější součástí místních makarónů – připravované pro speciální události.

Ryby se neloví jen v moři, ale i v místních rybnících a vyhlášený je pečený úhoř nebo langusta na katalánský způsob. Místní vína získala svou oblibu, nejrozšířenější je modrá vinná odrůda na ostrově Cannonau. Pěstuje se v oblastech Barbagia a Ogliastra.

  Jak koupit nemovitost na Sardinii?

  Překrásné apartmány na Sardinii jsou ideální lokalitou pro strávení celoroční dovolené. Pokud si zvolíte cestu komerčního pronájmu, tak můžete počítat se stabilním výnosem už první rok po koupi nemovitosti. V případě zájmu vám poskytneme veškeré informace k apartmánům z obou výše zmíněných rezidenčních komplexů. Po zhodnocení všech pro a proti přijde na řadu uzavření smlouvy, a dále už vše necháte na nás. Vaše vysněná destinace se stane zdrojem pravidelného přijmu a zároveň i dokonalým útočištěm před shonem a stresem.

  Kontaktujte nás

  2 + 9 =